Plantacja Borowa

Plantacja Borowa znajduje się pomiędzy dwoma dynamicznie rozwijającymi się aglomeracjami: łódzką i śląską. Na plantacji Borowa uprawiamy deserowe owoce jagodowe. Plantacja jest też wsparciem technicznym i logistycznym dla szkółki w Koźniewicach. Całkowita powierzchnia plantacji to 70ha. W 2021 Fieldstone prowadzi uprawę malin pod osłonami na powierzchni 6ha oraz 18ha borówek. Aktualnie prowadzimy uprawy Malin odmian Malling Bella (na wyłączność w Polsce), Berry World Diamond Jubilee i Sapphire, Kwanza oraz Enrodadira- pod osłonami; Jeżyn odmiany Loch Ness- pod osłonami; Borówek  odmian Chandler, Duke i Liberty Zbiory w naszym gospodarstwie zaczynają się w połowie czerwca a kończą w październiku. Powierzchnia upraw jest systematycznie powiększana.

borowa-4
borowa-3

Na terenie naszej plantacji znajdują się chłodnia oraz pakownia dzięki czemu nasze owoce dostarczane są bezpośrednio do klientów.

Nasza plantacja od 2018 posiada certyfikaty Global Gap 1 oraz Grasp. Na 2021 planujemy wdrożenie standardu HACCP w 2022 BRC

Szkółka Koźniewice „Rubus”

Koźniewice 69H

97-360 Kamieńsk

tel: +48 885 801 099

e-mail: handel@fieldstone.pl