Plantacja Nowiny

Nasza plantacja w Nowinach na Podkarpaciu to druga co do wielkości i najnowocześniejsza w Europie plantacja żurawiny wielkoowocowej. Pierwsze doświadczalne kwatery uprawowe zostały założone w 2013 r. Od tego czasu plantacja jest stopniowo rozbudowywana i aktualnie obejmuje obszar 32 ha upraw, obsadzonych czteroma odmianami żurawiny. Infrastruktura plantacji z elementami hydroponiki pozwala na zmechanizowanie zbiorów, czyli tzw. zbiór na mokro, w trakcie którego kwatery zalewane są wodą. Przy użyciu specjalnych maszyn owoce są strącane z krzewinek i wypływają na powierzchnie wody, a następnie są wyławiane. Pozwala to uzyskać jak najwięcej owocu deserowego, czyli bez uszkodzeń. Plantacja bierze udział w projekcie badawczym, który ma na celu m.in. zoptymalizowanie warunków glebowo-wodnych uprawy i zwiększenie wartości prozdrowotnych owoców.

nowiny-foto-1
nowiny-foto-2

Żurawina – skarb z mokradeł

Żurawina to owoc o uznanym i udowodnionym działaniu prozdrowotnym. Przeciwdziała infekcjom układu moczowego, chorobie wrzodowej żołądka i chorobom układu krążenia. Owoce żurawiny są źródłem witaminy C, antocyjanów i poliefenoli oraz – rzadko spotykanych w produktach roślinnych – selenu i jodu. Korzystne właściwości żurawiny utrzymują się także po przetworzeniu owoców. Żurawina suszona to pyszny składnik ciast, deserów, soków i konfitur oraz dodatek do wielu dań.

Pracuj na plantacji Nowiny

Plantacja Nowiny

Nowiny 37-455 Radomyśl nad Sanem

tel: +48 885 969 594, +48 781 969 594

e-mail: plantacjanowiny@fieldstone.pl

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formualrz zgłoszeniowy. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie. 

 

    Administratorem danych jest Fieldstone Investments II Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawa 03-301, Jagiellońska 55 A. Dane zbierane są dla potrzeb obecnej rekrutacji, a w przypadku wyrażenia przez Panią/Pana wyraźnej i dobrowolnej zgody także dla potrzeb przyszłych rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest dobrowolne ale konieczne do przeprowadzenia rekrutacji. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne i wymaga Pani/Pana wyraźnej zgody.    Jeśli chce Pani/Pan podać dodatkowe dane, informujemy że firma Fieldstone Investments II Sp. z o.o. będzie mogła je przetwarzać wyłącznie w razie uzyskania Pani/Pana dobrowolnej zgody. Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Fieldstone Investments II Sp. z o.o. moich dodatkowych danych osobowych dla potrzeb rekrutacji.