Plantacja Sławoszynko

slawbanner2

 

 

 

 

Plantacja

Plantacja położona jest na terenach nadmorskich, w jednym z najpiękniejszych inajczystszych ekologicznie regionów Polski.

W 2022 Fieldstone prowadzi tam uprawę malin pod osłonami na powierzchni 20ha i borówek amerykańskich na 25ha.

3photos
raspberrypunnet

 

 

Produkty

Aktualnie prowadzimy doniczkowe uprawy malin pod tunelami odmian Enrosadira, Kwanza, Malling™ Bella (na wyłączność w Polsce) oraz Diamond Jubilee® i Sapphire®. 

Trzy ostatnie to nowe odmiany na rynku deserowym w kraju charakteryzujące się polepszonym smakiem, aromatem, twardością i trwałością po zbiorczą co zagraniczne sieci już doceniają kilku lat.

Prowadzimy także uprawę odmian Bluecrop, Chandler, Liberty, Last Call i Cargo. Ze względu na północna lokalizacje plantacji, owocują one u nas 2 tygodnie później niż w Polsce centralnej oferując wysoka jakość naszym klientom w sierpniu i wrześniu.

Zbiory w naszym gospodarstwie zaczynają się w połowie czerwca a kończą w listopadzie.

 

 

 

 

Pakownia

Na terenie plantacji znajdują się chłodnia oraz pakownia dzięki czemu nasze owoce dostarczane są bezpośrednio do klientów.

A nasz wewnętrzny standard jakości zobowiązuje nas do schłodzenia każdej partii zebranych owoców maksymalnie w 45 minut po zbiorze.

pckhouse slwok
GLOBAL GAP and GASP

Standardy

Plantacja posiada certyfikaty Global Gap Opcja 1 oraz GRASP. W 2022 wprowadziliśmy HACCP na pakowni, gdzie planujemy podnosić standardy jakości do BRCGS Bezpieczeństwo Żywności w 2023.

web bottoms contact

Plantacja Sławoszynko

Ul. Sławoszyńska 9

Sławoszynko

84-105 Karwia

tel: +48 693 980 473

e-mail: plantacjaslawoszynko@fieldstone.pl