Cały proces rekrutacji odbywa się zdalnie. Aby ubiegać się o pracę przy zbiorach owoców na jednej z plantacji Fieldstone, wyślij wiadomość na work@fieldstone.pl a my skontaktujemy się z Tobą. Można również ubiegać się o pracę poprzez jednego z naszych reprezentantów rekrutacyjnych. Proszę pamiętać, że oficjalny reprezentant Fieldstone nie pobiera opłat związanych z rekrutacją czy zezwoleniem na prace. Rekrutacja, porada imigracyjna, uzyskanie zezwolenia na prace są darmowe, nasi pracownicy nie ponoszą kosztów związanych z rekrutacją.
Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami na work@fieldstone.pl bądź pod numerem telefonu 00447711165522
Oferta pracy jest przesyłana mailem przed Twoim przyjazdem do Polski a umowa zlecenie bedzie podpisana na miejscu po przyjezdzie.
Tak, jeśli oboje zostaniecie zaakceptowani podczas rekrutacji. Dołożymy wszelkich starań, aby ustalić wspólną datę przyjazdu, lokalizację i zakwaterowanie.
Tak, zezwolenie na pracę w Polsce jest wymagane aby podjąć pracę legalnie. Uzyskane takiego zezwolenia jest naszą odpowiedzialnością i jako pracodawca występujemy do odpowiednich urzędów o zezwolenia dla pracowników. Nie angażujemy pośredników, a nasi pracownicy nie ponoszą kosztów związanych z uzyskaniem takiego zezwolenia.
Nasz pracownik administracyjny poprosi Cię o przesłanie kopii paszportu celem dołączenia go do wniosku o zezwolenie na pracę. Nie są wymagane inne dokumenty. Proszę upewnij się, że paszport jest ważny na czas pobytu w Polsce co ułatwi uzyskanie zezwolenia, ale i podróż do i z Polski. Zgodnie z polskim prawem paszport obywatela państw należących do Unii Europejskiej lub obszaru EWG musi być ważny przez cały pobyt.Dla obywateli pozostałych krajów obowiązuje następująca zasada: paszport powinien być ważny przez cały okres pobytu i minimum 3 miesiące po jego zakończeniu, dokument powinien być wydany w ciągu ostatnich 10 lat i posiadać przynajmniej 2 wolne kartki w miejscu gdzie umieszcza się wizę lub stemple poświadczające przekroczenie granicy. Bez spełnienia tych warunków podróżujący nie zostanie wpuszczony na teren Polski.
Oferujemy pracę sezonową przy zbiorze borówek, malin, truskawek i żurawin. Jest to praca manualna, na świeżym powietrzu. Nasze plantacje są nowoczesne, charakteryzują się wysoka jakością produktów i łatwością ich zbierania. Uprawiane przez nas odmiany malin rodzą duże owoce, krzewy są bezkolcowe co ułatwia zbiór. Truskawki uprawiane są na w specjalnych rynnach, które umożliwiają zbiór w pozycji stojącej a tym samym wyeliminować problem schylania się. Zbieranie owoców może być satysfakcjonujące i z pewnością jest bardzo odstresowujące. To połączenie wielu umiejętności, od pracy fizycznej, umysłowej, jak i przyzwyczajenie się do nietypowych godzin pracy. Rola pracownika sezonowego często wymaga wczesnego wstawania, ponieważ owoców miękkich nie zbiera się w pełnym słońcu, przy wysokich temperaturach. Może to sprawić, że dni będą wydawać się długie i ciężkie. Należy być na to przygotowanym i odpowiednio organizować wypoczynek, w tym zapewnić odpowiednią ilość snu. Dobrze dobrane ubranie i obuwie chroniące przed upałem bądź zimnem ułatwia bezpieczeństwo i komfort pracy.
Plantacja Sławoszynko położona jest na północy Polski na terenach nadmorskich, w jednym z najpiękniejszych i najczystszych ekologicznie regionów Polski. Sławoszynko, gmina Krokowa znajduje się 60 km/1h od lotniska w Gdańsku. Plantacja Borowa położona jest w centralnej Polsce, w pobliżu Łodzi, plantacja jest oddalona ok. 80 km/1 h 10 min od lotniska w Łodzi.
Sezon rozpoczyna się w czerwcu i trwa do końca września, a nawet do końca października. Zależy nam na zmotywowanych pracownikach mogących pracować podczas całego bądź większość sezonu. Pracowniką pracują wedle standardów firmy, zaoferowana zostanie praca na kolejny sezon.
Tak, brak znajomości języka polskiego nie jest przeszkodą aby podjąć pracę w Fieldstone. Pracuje dla nas wiele osób nie mówiących w języku polskim jednak nasz zespół posługuje się wieloma językami obcymi(ukraińskim, rosyjskim, angielskim i innymi). Na miejscu spotkasz wiele osób które pomogą Ci w komunikacji w czasie pracy.
Tak, pracownik biurowy udzieli Ci pomocy w założeniu polskiego konta bankowego po Twoim przyjeździe do Polski. Wynagrodzenie w złotówkach będzie wypłacane raz w miesiącu na twoje konto bankowe Jeśli bedziesz potrzebować gotówki nasz personel pomoże Ci znaleźć informację, w którym bankomacie możesz pobrać ją bezpłatnie ze swojego konta.
Tak, oczywiście. Nasz zespół to specjaliści, którzy pomagają naszym pracownikom w zadomowieniu się w Polsce i na naszych plantacjach. Będziesz naprawdę w dobrych rękach, pomożemy zarezerwować Ci wizytę u lekarza, zrobić zakupy w lokalnych sklepach i doradzimy co robić w czasie wolnym od pracy.
Nie, Fieldstone nie pokrywa kosztów transportu do Polski. Pracownicy sami organizują i opłacają transport do Polski. Nasz zespół odbiera pracowników z lotniska, stacji kolejowej czy dworca autobusowego w okolicach plantacji. Oczywiście można przybyć własnym środkiem transportu i zostawić samochód na bezpłatnym, strzeżonym parkingu pracowniczym.
Tak, po przyjezdzie podpiszesz umowe o pracę która umożliwia korzystanie z pomocy lekarskiej w Polsce. Jeżeli w trakcie pracy w naszej firmie będziesz potrzebował konsultacji lub pomocy lekarskiej nasz zespół pomoże Ci zarezerwować wizytę w przychodni.
Nie, ale jest ono dodatkowym atutem. Wielu z naszych pracowników nigdy wcześniej nie pracowało przy zbiorach. Podstawowym wymaganiem jest, abyś był fizycznie sprawny, zmotywowany i przygotowany do ciężkiej pracy. Zapewnimy Ci niezbędne szkolenie i wsparcie.
Szkolenie trwa około tygodnia, i skupia się na tym, jak przyswoić zdolności manualne pozwalające na efektywne zbieranie owoców, co z kolei ułatwi Twoja pracę i zwiększyć wydajność. Podczas treningu otrzymujesz wynagrodzenie.
Tak, jest to możliwe, ale nie polecamy takiego rozwiązania. Ważne jest dla nas, aby każdy pracownik miał przynajmniej jeden dzień wolny od pracy w tygodniu. Średnio pracuje się około dziesięciu godzin dziennie, a więc czas wolny jest bardzo potrzebny do regeneracji i odpoczynku.
Tak, oferujemy w pełni umeblowane bezpłatne zakwaterowanie na miejscu dla naszych pracowników. Zakwaterowanie znajduje się na terenie plantacji, pozwala to na szybki dostęp do miejsca pracy bez zbędnego transportu i kosztów. Zakwaterowanie to pokoje czteroosobowe z dostępem do łazienki, kuchni, pralni i internetu.
Nie, nasi pracownicy nie ponoszą żadnych kosztów za zakwaterowanie i rachunki typu woda, prąd, gaz, internet. Pozwoli to upewnienie się, że twoje zarobione pieniądze nie będę wydane na koszty utrzymania.
Nie, zapewniamy dostęp do wyposażonej kuchni, ułatwiamy dojazd do sklepów spożywczych ale wyżywienie i przygotowanie posiłków odbywa się we własnym zarkesie.